Lengvatinė prekių kilmė

12/8/2023

lengvatine kilme
lengvatine kilme

Įmonės ir fiziniai asmenys importuojantys prekes iš tokių šalių kaip D.Britanija, P.Korėja, Japonija, Kanada, Ukraina, Izraelis, Norvegija, Meksika ir kt. gali pasinaudoti lengvatinių (preferencinių) Europos Sąjungos prekybos susitarimų teikiamomis lengvatomis muitams.

ES taip pat tokioms šalims kaip Indija, Šri Lanka, Pakistanas, Uzbekistanas, Kenija ir kt. taiko muitų lengvatas vienašališkai (pvz., pagal Bendrąją muitų tarifų lengvatų sistemą). Šios ir aukščiau minėtos importo muito lengvatos taikomos, jeigu prekės atitinka nustatytas prekių kilmės taisykles ir atkeliauja su atitinkamai parengtais prekių pirkimo ir gabenimo dokumentais. Prekėms eksportuojamoms iš vienų šalių reikia gauti tinkamus prekių kilmę ar judėjimą įrodančius sertifikatus (pvz. EUR.1 ar AT.R.), o kitoms - užtenka teisingai surašytų sąskaitos faktūros deklaracijų arba pranešimų apie prekių kilmę.

Patyrę muitinės tarpininkai turi žinoti kiekvienai šaliai taikomas taisykles (iš kokių šalių gali būti taikoma, kokie prekių verčių slenksčiai ir pan.) ir gali klientams suteikti informacijos kaip tinkamai parengti dokumentus, kad sumažinti arba iš viso nebūtų mokami muito mokesčiai importo metu. Pats šviežiausias pavyzdys, mūsų klientas parsisiuntė automobilių detalių siuntą iš Japonijos. Minėtu atveju pakako gauti iš siuntėjo pirkimo sąskaitoje tinkamai surašytą pareiškimą apie prekių kilmę. Klientui ne tik mūsų paslaugos tapo nemokamos, bet dar ir papildomai susitaupė keliasdešimt eurų, kuriuos būtų sumokėjęs už muitą jeigu būtų forminęs importą netaikant preferencinės kilmės.