Automobilių iš Norvegijos importas

10/20/2023

Gauname daug užklausų bei padedame įforminti lengvųjų automobilių iš Norvegijos (ar kitos trečiosios šalies kaip Islandija, JAV, Kanada, Dž.Britanija, Ukraina ir t.t.) importus į Lietuvą prieš arba kartais net ir po registracijos ,,Regitroje". Klientus labiausiai domina importo be muitų mokėjimo lengvata kai importuojamas persikeliančio gyventi į Lietuvą asmens turtas. Apie viską plačiau...

Bet kokių neuždraustų įvežti iš Norvegijos prekių importui yra taikomos standartinės muitų ir importo PVM nuostatos atsižvelgiant į prekių kodus, pirkimo ir gabenimo išlaidas ir pan. Mūsų nagrinėjamiems lengviesiems automobiliams yra taikomi standartiniai 10 proc. muito ir 21 proc. importo PVM mokesčiai, kaip ir juos įvežant iš kitų ne Europos Sąjungos šalių. Tačiau praktikoje dažnai pavyksta pritaikyti išlyga ir nemokėti muito mokesčių, kai automobilį (priekabą ir kitą asmeninį turtą) importuoja fizinis asmuo keičiantis savo nuolatinę gyvenamąją vietą ir persikeliantis gyventi į Lietuvą. Tam, kad būtų galima pasinaudoti lengvata, reikia įrodyti LR Muitinės pareigūnams dokumentiškai tai, kad 12 paskutinių mėnesių iš eilės nuolat gyventa savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje Norvegijoje bei transporto priemonė (arba kitas asmeninis turtas) įsigyta ne mažiau kaip prieš 6 mėnesius. Taip pat svarbu atitinkamais dokumentais (gyvenamosios vietos deklaracija, registracija darbo biržoje ir pan.) įrodyti įsikūrimą nuolatinėje gyvenamoje vietoje Lietuvoje. Minėta muitų lengvata negali naudotis juridiniai asmenys ir fiziniai asmenys įsivežantys automobilius, kurie nėra priskiriami lengvųjų automobilių klasei.

Dažnu atveju klientai grįžta su automobiliu į Lietuvą neatlikę muitinių formalumų (eksportas ir tranzitas) Norvegijos pasienyje, tačiau tai nėra kliūtis importo įforminimui. Turėdami ilgametę patirtį su šio tipo importais, mūsų specialistai Jus pakonsultuos surenkant reikiamus tinkamus įrodymui dokumentus ir padės atlikti importo formalumus, bet kuriame muitinės poste Lietuvoje.